O MNIE

 O MNIE 

Milena Delijewska
lekarz dentysta | prawnik | mediator

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku STOMATOLOGIA. Ukończyłam również Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: PRAWO (5-letnie jednolite studia magisterskie), a także studia podyplomowe: PRAWO MEDYCZNE. 

W ramach prowadzonej przeze mnie „Kancelarii Prawa Medycznego LexDental©” świadczę specjalistyczne usługi prawne dla lekarzy dentystów. Stale obsługuję podmioty lecznicze i praktyki zawodowe, doradzając w bieżącej działalności, a także w sytuacjach kryzysowych, np. w przypadku skierowania do Nas roszczeń pacjentów. Staram się zawsze korzystać z rozwiązań i instrumentów prawnych, które pozwalają nam uniknąć wieloletniego procesu, generującego niepotrzebny stres, nerwy i koszty, w tym. m. in. z polubownego załatwienia sporu / mediacji.

Stawiam w swojej działalności prawniczej przede wszystkim na profilaktykę roszczeń pacjentów. Dlatego od wielu lat prowadzę kompleksowe i praktyczne kursy z prawa medycznego. Zrealizowałam szereg szkoleń dla członków towarzystw naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, International Team of Implantology, izb lekarskich i towarzystw ubezpieczeniowych, a także prezentowałam autorskie wystąpienia na największych konferencjach i spotkaniach branżowych w Polsce, m. in. podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT, Targów DENTAMED, Stomatologicznej Sesji Sudeckiej czy corocznych Andrzejek Stomatologicznych organizowanych przez Śląską Izbę Lekarską.

Przynależę do szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych. Stale poszerzam swoją wiedzę na specjalistycznych kursach w kraju i zagranicą, koncentrując się jako lekarz dentysta przede wszystkim na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej. W zakresie prawa medycznego skupiam się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem działalności leczniczej, prawami pacjentów i odpowiedzialnością cywilną lekarzy dentystów.

Od ponad 6 lat jestem członkiem Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Komisji Legislacyjnej. Od marca 2019 roku pełnię funkcję v-ce Prezesa Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, biorąc udział m. in. w ministerialnych pracach nad regulacją zawodów pomocniczych w stomatologii.

Kontakt: 

milena.delijewska@lexdental.pl

+48 537 766 150

PRZYKŁADOWE REFERENCJE