O MNIE

 O MNIE 

 

Milena Delijewska

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku STOMATOLOGIA. Studiowałam również na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: PRAWO, a także uzupełniająco ukończyłam studia podyplomowe: PRAWO MEDYCZNE. 

W ramach prowadzonej przeze mnie „Kancelarii Prawa Medycznego LexDental©” świadczę specjalistyczne usługi prawne wyłącznie dla lekarzy dentystów. Stale obsługuję podmioty lecznicze i praktyki zawodowe, doradzając w bieżącej działalności, a także w sytuacjach kryzysowych, np. w przypadku skierowania do Nas roszczeń pacjentów. Staram się zawsze korzystać z rozwiązań i instrumentów prawnych, które pozwalają nam uniknąć wieloletniego procesu, generującego niepotrzebny stres, nerwy i koszty.

Stawiam jednak w swojej działalności prawniczej przede wszystkim na profilaktykę roszczeń pacjentów. Dlatego od wielu lat prowadzę kompleksowe i praktyczne kursy z prawa medycznego. Zrealizowałam również szereg szkoleń dla członków towarzystw naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, International Team of Implantology, izb lekarskich i towarzystw ubezpieczeniowych, a także prezentowałam autorskie wystąpienia na największych konferencjach i spotkaniach branżowych w Polsce, m. in. podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT, Targów DENTAMED, Stomatologicznej Sesji Sudeckiej czy corocznych Andrzejek Stomatologicznych organizowanych przez Śląską Izbę Lekarską.

Jestem przekonana, że dzięki prawno-stomatologicznej wiedzy przekazywanej Kolegom i Koleżankom, wielu procesów uda nam się uniknąć. Warsztatowa forma moich kursów sprawia, że ucząc się na błędach innych, nabywamy świadomość prawidłowego dokumentowania procesu leczenia, co w sporze z pacjentem pozwala zminimalizować ryzyko przegrania sprawy.

Jestem aktywnym członkiem szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych, w tym Komisji Stomatologicznej oraz Komisji Legislacyjnej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Zahnärztekammer Berlin. Stale poszerzam swoją wiedzę na specjalistycznych kursach w kraju i zagranicą, koncentrując się jako lekarz dentysta przede wszystkim na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej. W zakresie prawa medycznego skupiam się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej i odpowiedzialnością cywilną lekarzy dentystów.

 

Kontakt: 

milena.delijewska@lexdental.pl

+48 537 766 150

 

 

 

PRZYKŁADOWE REFERENCJE