O KANCELARII

Milena Delijewska
lekarz dentysta | prawnik | mediator sądowy | właściciel kancelarii

Jestem absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Medycznego Charite w Berlinie na kierunku stomatologia. Ukończyłam również Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: prawo (5-letnie jednolite studia magisterskie), a także studiów podyplomowych: prawo medyczne oraz podyplomowych studiów zarządzania organizacjami ochrony zdrowia w Szkole Głównej Handlowej.

Stały mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Pełnomocnik lekarzy dentystów w postępowaniach w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej przed sądami lekarskimi. 

W ramach prowadzonej przeze mnie Kancelarii Prawnej i Mediacyjnej LexDental świadczę kompleksowe specjalistyczne usługi prawne wyłącznie dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą w zakresie stomatologii. Stale obsługuję podmioty lecznicze i praktyki zawodowe, doradzając w szczególności w zakresie odpowiedzialności, a także tworzenia umów z lekarzami, personelem pomocniczym oraz procedur wewnętrznych, zapewniając Państwu bezpieczeństwo prawne oraz zgodność prowadzonej działalności leczniczej z obowiązującymi przepisami.

W swojej działalności prawniczej stawiam przede wszystkim na “profilaktykę” roszczeń. Od wielu lat prowadzę kompleksowe i praktyczne kursy z prawa medycznego, zdając lekarzom dentystom sprawę z tego, jak ważna jest znajomość przepisów prawa oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania w codziennej pracy. 

Zrealizowałam szereg szkoleń dla członków towarzystw naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, International Team of Implantology, izb lekarskich i towarzystw ubezpieczeniowych, a także prezentowałam autorskie wystąpienia na największych konferencjach i spotkaniach branżowych w Polsce, m. in. podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT, Targów DENTAMED, Stomatologicznej Sesji Sudeckiej czy corocznych Andrzejek Stomatologicznych organizowanych przez Śląską Izbę Lekarską.

Przynależę do szeregu towarzystw naukowych i organizacji zawodowych. Stale poszerzam swoją wiedzę na kursach w kraju i zagranicą, koncentrując się jako lekarz dentysta przede wszystkim na zabiegach z zakresu stomatologii dziecięcej. W zakresie prawa medycznego skupiam się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem działalności leczniczej, prawami pacjentów i odpowiedzialnością cywilną osób udzielających świadczeń zdrowotnych.

Od ponad 6 lat jestem członkiem Komisji Stomatologicznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, a także Komisji Legislacyjnej. Od marca 2019 roku pełnię funkcję v-ce Prezesa Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, biorąc udział m. in. w ministerialnych pracach nad regulacją zawodów pomocniczych w stomatologii.

 

Kontakt: 

milena.delijewska@lexdental.pl

+48 537 766 150

 

PRZYKŁADOWE REFERENCJE